Project Supervisor В It: Обов`язки, Переваги Та Шлях До Кар`єрного Успіху

Втім це стосується всіх IT-спеціальностей, а не тільки менеджерських. В основі всіх soft і onerous skills проєктного менеджера, а також можливостей для його професійного зростання, лежить здатність і прагнення до самонавчання. Взагалі, це обов’язкова навичка для всіх, хто працює в ніші високих технологій — постійно шукати та вбирати нові знання не лише у своєму напрямку, а й у суміжних. Ця книга для тих, хто став менеджером і не може зрозуміти, що підлеглі мають щось робити, досягати цілей, що це нормально бути незадоволеними їхньою роботою і надавати негативний фідбек. Знання англійської мови буде великим плюсом при влаштуванні на роботу.

Це значно знижує ризик помилок, заощаджуючи ваш час і гроші. Майже переважають у всіх компаніях відбір кандидатів складається з етапів. Щоб допомогти на кожному, ми зібрали поради щодо проходження скринінг резюме, тестового завдання, інтерв’ю з рекрутером та продакт-менеджером. Ми зробили добірку зі a hundred телеграм-каналів з кейсами, фреймворками та життєвими історіями з IT. Так ви зрозумієте, чи вам потрібен проджект-менеджмент або краще піти іншим шляхом.

Мотивація може бути матеріальною та нематеріальною. До матеріальних заохочень належить зростання заробітної плати, яку добре прив’язувати до виконання Плану професійного розвитку. Ще один вид грошової мотивації, частий на менеджерських посадах — це бонуси, змінна частина зарплати, яка виплачується при досягненні певних KPI.

Перейдіть до своєї поштової скриньки, щоб підтвердити підписку. Типовий день ПМ починається приблизно на годину (а то й дві) раніше, ніж у команди, адже він має переглянути усі робочі чати, канали, пошту. Бажаю тобі вдалого шляху в управлінні та досягненні очікуваних результатів. Кожна із цих ситуацій має свій, відмінний від інших контекст. Project Manager — це спеціаліст, який займається управлінням проектами.

як стати менеджером проєктів

Хороший Project Manager вміє вибудовувати взаємодію з усіма, а ідеальний гармонійно поєднує всіх в одну систему. Типові задачі Project Manager включають управління проектом, комунікацію зі стейкхолдерами, контроль за термінами виконання та витратами. Обов’язки Project Manager пов’язані з керуванням командою, вирішенням проблем та ризиків, веденням документації та забезпеченням відповідності проекту запланованому бюджету та термінам. Отже, хоча робота Project Manager в IT є цікавою та важливою, вона також має свої виклики та недоліки, які варто враховувати перед вибором цієї професії.

Про нього ми і поговоримо більш детально в цій статті. Якщо серйозно, то рroject-manager — це фахівець, який управляє проектом в цілому. На думку Адізеса, для успішного існування організації у ній мають виконуватися чотири функції управління. Неможливо знайти людину, яка б постійно ідеально справлялася з усіма чотирма одночасно. Тому потрібні команди з менеджерів зі стилями управління, які доповнюють один одного.

Для РМ із досвідом роботи в ІТ рік або менше медіанна зарплата становить $1400, 2–3 роки — $1900, 4+ — $2750 і більше. Бажаєте стати класним project-менеджером курси project manager з нуля? Чекаємо вас на детальному курсі від досвідчених фахівців. Схильність до спілкування – чудовий плюс, як ви зрозуміли з попереднього розділу статті.

Наприклад, у ком’юніті PMI є окремий канал для учасників спільноти, куди  часто додають вакансії з нульовим чи мінімальним досвідом. Для проєктного менеджера вкрай важливими є знання про Software Development Life Cycle (SDLC) — процес розробки програмного забезпечення. Проєктними менеджерами не народжуються, ними стають. Часто у цю професію йдуть колішні розраби чи тестувальники, у яких є технічний бекграунд (2-3 роки) та хороші комунікаційні навички.

Ви почнете застосовувати її навіть у повсякденному житті підсвідомо. Без злагодженої команди фахівців, кожен із яких виконує своє завдання відповідно до загальної стратегії, успіх будь-якого проєкту під сумнівом. Тому PM-у важливо правильно підбирати людей, розподіляти ролі між ними з урахуванням їх професійних скілів, характерів, комунікативних особливостей. Матриця відповідальності допомагає побачити ролі кожного учасника проєкту, а також дозволяє ефективно розподіляти та контролювати завдання.

Студенти Solovay School працюють у SoftServe, Intellias, KindGeek та інших великих IT-компаніях. Чи може кожна людина стати проєктним менеджером? Це одна з тих професій, де багато залежить від схильності та м’яких навичок. Якщо опрацювати ці чинники, кількість конфліктів суттєво знизиться. У випадках виникнення ескалації PM-у важливо проаналізувати ситуацію, знайти причину і лише тоді діяти.

Далі проджект-менеджер може стати Head of PMO та COO. Не можна контролювати підлеглих лише через регламенти та бізнес-процеси. Крім налаштування процесів менеджер створює систему мотивації та здорову атмосферу в команді.

Детальне планування задач і контроль їх дотримання не завжди є доцільними, адже всі ці процеси можуть змінюватися в ході роботи. Тому на перше місце виходить управління людьми. Для РМ стає важливим вміння мотивувати команду, що дає змогу виконувати роботу більш злагоджено та ефективно. Свого часу мені допомогло те, що я навчилась швидко оцінювати ситуацію і розставляти пріоритети, щоб залишатись сфокусованою на найважливішому і тримати у фокусі зусилля людей у команді.

Таск-трекер, який інтегрується з різними платформами і стає посередником. Копірайтер-маркетолог з технічною освітою, досвідом у продажах та маркетингу. Завжди в пошуках найкращих рішень для досягнення поставленої мети. Вважає, що створення текстів — це симбіоз мистецтва та науки. У плануванні зустрічей добре допомагають матриці Ейзенхауера для розподілу завдань за важливістю та терміновістю.

Вам потрібно знати техніки проведення та регламент кожної зустрічі. Вам доведеться декомпозувати фічі, оцінювати завдання в годинах і сторі поінтах та розподіляти навантаження в спринті. Потрібно хоча б базово розібратися, щоб надавати правки дизайнерам та презентувати проєкти замовникам. Для збереження концентрації протягом робочого часу можете використовувати тайм-трекери та спеціальні методи, такі як Pomidoro. Тестувальник — це IT-фахівець, який займається тестуванням програмного забезпечення, виявленням та усуненням помилок у програмному коді.

Але майте на увазі, що на добрі стажування завжди є конкурс, а отже, потрібно проходити відбір. Розберемося, що робити, щоб одержати позицію ПМ. З хорошим проектним досвідом можна почати свій стартап та застосовувати там ті самі принципи та інструменти управління проектами. Набирати сильну команду і ставити реалістичні дедлайни вже не важко.

Та зрештою, стати хорошим менеджером не так вже й складно, просто потрібно запастись терпінням і дотримуватись наступного алгоритму. Навіть з цього короткого опису поняття, хто такий менеджер проєкту, можна зрозуміти, що далеко не кожному під силу стати project-менеджером. Або ж, принаймні потрібно добре попрацювати над удосконаленням та розвитком деяких скілів, які полегшать вашу роботу. Іноді можуть виникнути проблеми з розумінням ролі Project Manager у команді, що може призвести до труднощів у виконанні завдань.

Спеціалісти, глибоко занурені у технічні процеси. Вони володіють відповідними компетенціями у сфері розробки, тож можуть координувати роботу на рівні тімлідів. Знаються на SDLC, основах програмування, DevOps практиках, QA чи L1-L3 support. Збирати фідбек зі стейкхолдерів може HR-департамент, проте я волію робити такі речі сам. Наприклад, за кавою чи просто зателефонувати, запитати як справи з таким-то РМ-ом.

У вас сформується чітке розуміння, що потрібно прокачувати у собі, щоб стати реально класним проєктним менеджером. Деякі менеджери також радять прислухатися до своєї інтуїції — вона може підказати неординарні виходи навіть із найскладніших ситуацій. Але це правило працює тільки, якщо у менеджера великий досвід управління проєктами. Наприклад, якщо у вас з клієнтом велика різниця в часі, то вам, напевно, доведеться зміщувати звичний робочий графік і призначати мітинги на обід або навіть на вечір.

На жаль, це також дуже стресова посада з колосальним навантаженням. Завдання “проджекта” – побудувати процес роботи над проектом з наявними ресурсами в рамках виділеного бюджету, визначених термінів і з обумовленою якістю. Коли ви зрозуміли, чого вам не вистачає, можна переходити до навчання – вибирати офлайн або онлайн-курси за напрямком.

як стати менеджером проєктів

Це стосується й вирішення проблем у відносинах колег. Вам, як проджект-менеджеру, може стати третьою стороною у вирішенні конфлікту. А в цьому вам допоможе наша стаття щодо способів вирішення конфліктів. У ньому менеджер веде беклог продукту та спринту, синхронізується з командою та відстежує готовність завдань. Hard Skills – це технічні навички, які легко виміряти та оцінити. Для менеджера IT-проектів вони включають знання фреймворків, інструментів і методологій.

як стати менеджером проєктів

Чи можу я тримати фокус на кількох завданнях одразу? Є поширена рекомендація — не поєднувати кілька завдань одразу та обробляти все по черзі. На жаль, її складно застосувати для роботи проджекта.

Posted: November 7, 2023 1:10 am


According to Agung Rai

“The concept of taksu is important to the Balinese, in fact to any artist. I do not think one can simply plan to paint a beautiful painting, a perfect painting.”

The issue of taksu is also one of honesty, for the artist and the viewer. An artist will follow his heart or instinct, and will not care what other people think. A painting that has a magic does not need to be elaborated upon, the painting alone speaks.

A work of art that is difficult to describe in words has to be seen with the eyes and a heart that is open and not influenced by the name of the painter. In this honesty, there is a purity in the connection between the viewer and the viewed.

As a through discussion of Balinese and Indonesian arts is beyond the scope of this catalogue, the reader is referred to the books listed in the bibliography. The following descriptions of painters styles are intended as a brief introduction to the paintings in the catalogue, which were selected using several criteria. Each is what Agung Rai considers to be an exceptional work by a particular artist, is a singular example of a given period, school or style, and contributes to a broader understanding of the development of Balinese and Indonesian paintng. The Pita Maha artist society was established in 1936 by Cokorda Gde Agung Sukawati, a royal patron of the arts in Ubud, and two European artists, the Dutch painter Rudolf Bonnet, and Walter Spies, a German. The society’s stated purpose was to support artists and craftsmen work in various media and style, who were encouraged to experiment with Western materials and theories of anatomy, and perspective.
The society sought to ensure high quality works from its members, and exhibitions of the finest works were held in Indonesia and abroad. The society ceased to be active after the onset of World War II. Paintings by several Pita Maha members are included in the catalogue, among them; Ida Bagus Made noted especially for his paintings of Balinese religious and mystical themes; and Anak Agung Gde Raka Turas, whose underwater seascapes have been an inspiration for many younger painters.

Painters from the village of Batuan, south of Ubud, have been known since the 1930s for their dense, immensely detailed paintings of Balinese ceremonies, daily life, and increasingly, “modern” Bali. In the past the artists used tempera paints; since the introduction of Western artists materials, watercolors and acrylics have become popular. The paintings are produced by applying many thin layers of paint to a shaded ink drawing. The palette tends to be dark, and the composition crowded, with innumerable details and a somewhat flattened perspective. Batuan painters represented in the catalogue are Ida Bagus Widja, whose paintings of Balinese scenes encompass the sacred as well as the mundane; and I Wayan Bendi whose paintings of the collision of Balinese and Western cultures abound in entertaining, sharply observed vignettes.

In the early 1960s,Arie Smit, a Dutch-born painter, began inviting he children of Penestanan, Ubud, to come and experiment with bright oil paints in his Ubud studio. The eventually developed the Young Artists style, distinguished by the used of brilliant colors, a graphic quality in which shadow and perspective play little part, and focus on scenes and activities from every day life in Bali. I Ketut Tagen is the only Young Artist in the catalogue; he explores new ways of rendering scenes of Balinese life while remaining grounded in the Young Artists strong sense of color and design.

The painters called “academic artists” from Bali and other parts of Indonesia are, in fact, a diverse group almost all of whom share the experience of having received training at Indonesian or foreign institutes of fine arts. A number of artists who come of age before Indonesian independence was declared in 1945 never had formal instruction at art academies, but studied painting on their own. Many of them eventually become instructors at Indonesian institutions. A number of younger academic artists in the catalogue studied with the older painters whose work appears here as well. In Bali the role of the art academy is relatively minor, while in Java academic paintings is more highly developed than any indigenous or traditional styles. The academic painters have mastered Western techniques, and have studied the different modern art movements in the West; their works is often influenced by surrealism, pointillism, cubism, or abstract expressionism. Painters in Indonesia are trying to establish a clear nation of what “modern Indonesian art” is, and turn to Indonesian cultural themes for subject matter. The range of styles is extensive Among the artists are Affandi, a West Javanese whose expressionistic renderings of Balinese scenes are internationally known; Dullah, a Central Javanese recognized for his realist paintings; Nyoman Gunarsa, a Balinese who creates distinctively Balinese expressionist paintings with traditional shadow puppet motifs; Made Wianta, whose abstract pointillism sets him apart from other Indonesian painters.

Since the late 1920s, Bali has attracted Western artists as short and long term residents. Most were formally trained at European academies, and their paintings reflect many Western artistic traditions. Some of these artists have played instrumental roles in the development of Balinese painting over the years, through their support and encouragement of local artist. The contributions of Rudolf Bonnet and Arie Smit have already been mentioned. Among other European artists whose particular visions of Bali continue to be admired are Willem Gerrad Hofker, whose paintings of Balinese in traditional dress are skillfully rendered studies of drapery, light and shadow; Carel Lodewijk Dake, Jr., whose moody paintings of temples capture the atmosphere of Balinese sacred spaces; and Adrien Jean Le Mayeur, known for his languid portraits of Balinese women.

Agung Rai feels that

Art is very private matter. It depends on what is displayed, and the spiritual connection between the work and the person looking at it. People have their own opinions, they may or may not agree with my perceptions.

He would like to encourage visitors to learn about Balinese and Indonesian art, ant to allow themselves to establish the “purity in the connection” that he describes. He hopes that his collection will de considered a resource to be actively studied, rather than simply passively appreciated, and that it will be enjoyed by artists, scholars, visitors, students, and schoolchildren from Indonesia as well as from abroad.

Abby C. Ruddick, Phd
“SELECTED PAINTINGS FROM THE COLLECTION OF THE AGUNG RAI FINE ART GALLERY”


VIEW THE PROFILE

OUR PARTNERS